ЕКОЛОГІЧНИЙ РЕФЕРЕНТ ЯК ВАЖЛИВИЙ МУЛЬТИПЛІКАТОР ХРИСТИЯНСЬКОГО ЕКОЛОГІЧНОГО ВЧЕННЯ

 

28 травня 2020 року, онлайн у ZOOM, відбулася чергова методологічна нарада експертів ІЕРС. Взяли участь співробітники Інстиутуту еколого-релігійних студій Бокотей Олександр (директор Інстиуту), Біланич Михайло (координатор напрямків досліджень), а також Мотузенко Богдан (координатор з наукових питань).

Цього разу нас любязно консультував Референт Бюро з питань Екології Київської Архиєпархії УГКЦ – о.Роман Романович. Робота еко-референта і особистий досвід та можливості роботи по відповідальності за Творіння – природу з вірянами та духовенством на рівні парафій, деканатів та єпархій, на міжконфесійному рівні – стало предметом цікавої і важливої дискусії. Отець Роман наголошував на важливості авторитету священника для вірян і всіх людей доброї волі загалом у виховній роботі і важливості комунікації та взаємодії між екологічно вмотивованим духовенством для створення потужних зрушень в діяльності Церкви по роботі відповідальності за Створіння.

Робота екологічного референта постає як одночасно і нагадування про відповідальність за Боже Творіння – природу і послідовна діяльність яку він може впроваджувати разом з небайдужими долучаючи до зусиль вчених, експертів НУО, активістів територіальних громад та органи влади. Обговорюючи як приклад місцеві акції та загальноцерковні заходи отець Роман говорив як про унікальні можливості роботи на рівні релігійних громад, так і міжконфесійної співпраці у роботі по відповідальності за Творіння – Природу так і про можливості співпраці між ними задля спільної мети – поглиблення нашої свідомості за створений Богом світ.

Важливість як виховної пастирської роботи так і екологічної просвіти є відправною точкою поширення християнського екологічного вчення.

 

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: