Екологічна освіта та формування екологічної обізнаності в регіоні Вайотс Дзор, Вірменія

 

Назва «Екологічна освіта та формування екологічної обізнаності в регіоні Вайотс Дзор, Вірменія»
Назва англійською “Environmental Education and Awareness Building in Vayots Dzor Region of Armenia”.
Науково-дослідний центр Євангельської асоціації студентів (FEST) проф. Ганса Діфенбаххера, Шмайльвег 5, D-69118 Гейдельберг, Німеччина.
Період здійснення проекту Осінь 2019 р. – квітень 2020 р.

 

Короткий опис проекту:

Цей проект має на меті підвищити екологічну обізнаність сільського населення регіону Вайот Дзор Південної Вірменії та вирішити деякі питання, пов’язані з проблемами утилізації відходів та зростанням споживання енергії в регіоні. Дана ціль буде досягнена шляхом передачі знань під час проведення екологічних семінарів, а також, низкою практичних дрібномасштабних пілотних проектів, які мають на меті підвищити рівень обізнаності щодо можливих змін звичок людей у напрямку більш сталого способу життя.

Оскільки нас всіх турбує стан навколишнього середовища, запропонований проект вважається пілотним проектом НУО «Сюнік-Девелопмент» у Вірменії та організований як один з проектів партнерства з Християнським інститутом екологічної допомоги в Чеській Республіці та Європейської християнської екологічної мережі.

Цей проект також допоможе звернути увагу на зростаючу енергетичну кризу в умовах глобального потепління і вказати на невикористані ресурси відновлюваних джерел енергії, особливо сонячної енергії, актуальної для нашого регіону. Зміни клімату та невирішене питання старіння атомної електростанції у Вірменії, яка знаходиться в зоні сейсмічної активності, робить перехід на відновлювані джерела енергії ще більш нагальним. Даний проект допоможе підготуватися до подальшого проекту, який передбачає спорудження демонстраційного центру поновлюваних джерел енергії, з метою ознайомлення місцевого населення з шляхами використання та перевагами сонячної енергії.

 Інноваційність та унікальність проекту:

Інноваційність проекту проявляється у зв’язку між теорією та практикою під час семінарів. Людей мотивуватимуть до дій кращим розумінням екологічних проблем та можливістю реалізувати невеликі проекти на практиці.

Цільові групи:

 

Церковні діячі та священики:

Регіон Вайоц Дзор в Вірменії в даний час намагається вирішити низку екологічних проблем, серед яких: утилізація відходів, питання гірничодобувної промисловості, енергетики та водопостачання. Ця ситуація добре відома місцевій Церкві, яка хоче допомогти людям покращити екологічну ситуацію в регіоні та посприяти підвищенню обізнаності місцевого населення щодо екологічних проблем.

 

Місцеві органи влади та представники громад:

В даний час погіршення екологічної ситуації супроводжується безпорадністю наших органів влади та місцевого населення. Низька обізнаності та відсутність знань про навколишнє середовище стають очевидними, тому залучення місцевих органів влади є необхідним для успіху проекту.

 

Представники місцевої громади:

Усіх екологічного законодавства, формулювання нової політики чи реалізація інноваційних проектів є неможливим без активної участі та підтримки суспільства на всіх рівнях, базуючись на громадській обізнаності. Надзвичайно важливою залишається наявність освічених та активних представників громади. Щоденні дії представників громад та громадянського суспільства вагомо впливають на стан навколишнього середовища. Рушійною силою зменшення негативного впливу на навколишнє середовище, як в локальному, так і в глобальному масштабах, на даний час є просвітницька діяльність, яка є основною метою даного проекту.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: