ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

“Стежками національних парків” у формі гри або відповідальний екотуризм для найменших

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

27 серпня 2021 року в резиденції єпископів МГКЄ відбувся еколого-просвітницький захід з молоддю та дітьми з парафії Покрова Пресвятої Богородиці (Ужгород, мікрорайон Горяни). Взяли участь понад 50 юних парафіян на чолі з отцем Богданом Савулою.
Спочатку вихованців познайомили з резиденцією мукачівських єпископів під час екскурсії, яку провів архидиякон Микола Багіров.

Після екскурсії учасники зібрались у конференц-залі, де вже заздалегідь був підготовлений комплект екологічних ігор “Синевир”, в які можна грати як попарно, так і втрьох-вчотирьох.

Покрокова гра апробована, протестована і незабаром Інститут еколого-релігійних студій планує видати її у певному накладі. Розробляючи такі екологічні ігри, працюємо над тим, щоб  екоосвіта дітей та молоді була ефективніша.

Гра “Синевир” поєднує в собі ековиховну, туристично-пізнавальну та краєзнавчу складові, оскільки вона чітко відображує контури Національного парку “Синевир”, а також особливості природних ландшафтів та культурологічні його родзинки, наприклад Центри реабілітації бурого ведмедя та хижих птахів, озеро Синевир та багато-багато ін.

Розпочав презентацію гри Олександр Бокотей (керівник ІЕРС),  який представив співробітників інституту та Комісії з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії.

Презентувала гру та розповіла про її суть співробітниця Інституту еколого-релігійних студій Наталія Куля, яка пройшла стажування на тему «Сталий туризм на території національних парків. Німеччина – Україна. Перенесення досвіду» в  Мюнхенському університеті Людвіга-Максиміліана у 2015-16-му рр.

Весь цей час опісля стажування Куля Наталія реалізує набутий досвід в практичній діяльності в рідному краї – на Закарпатті.

Вона також є однією з розробників гри, а її реалізацію на дерев’яних табличках було довірено Андрію Доніченку, голові товариства людей з обмеженими можливостями “Паралельний світ”.

Дітки та молодь із захопленням зіграли в покрокову гру, а співробітники Інституту еколого-релігійних студій  Михайло Біланич та Ірина Шишкіна пояснювали правила гри та допомогали в процесі.

Наприкінці всі учасники екопросвітницького заходу були винагороджені пам’ятними значками із зображенням рідкісних видів кажанів, після чого група мала ще низку заходів, зокрема участь у Божественній Літургії в Ужгородському Греко-Католицькому Хресто-Воздвиженському соборі.

Захід відбувся в рамках проекту “Молодіжна школа сталого розвитку Карпат”, що реалізується Інститутом еколого-релігійним студій у співпраці з Союзом охорони Німеччини (NABU) за підтримки VGP Foundation (координатор — Іван Тимофеєв).

 

Інформаційна служба ІЕРС

 

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».