Екотренінг: “Ліс – це наш скарб!”

Ліс – це наш скарб! Під такою назвою проходять наші екологічні тренінги для учнів середнього та старшого шкільного віку. Значення лісів у житті людини надзвичайно велике і багатогранне. Вони відіграють найважливішу роль у підтриманні природного стану біосфери. Як чинник культурного і соціального значення ліс для багатьох мільйонів людей є місцем відпочинку, лікування та туризму. Великою екологічною проблемою є вирубування лісів. Але ж ліси – це «легені» нашої планети. Крім того, разом з ними знищуються безліч видів рослин та тварин. Кажуть, що кожна людина має своє дерево, що передає їй енергію і допомагає рости здоровою, доброю. Отже, знищуючи ліс, ми позбавляємо самі себе енергії добра, сили від землі і сонця. Охороняти, берегти, примножувати природу закликає нас усе живе на Землі!

Під час екотренінгу діти можуть дивувати особливо тоді, коли вони починають нарешті розуміти, що можна вільно висловлювати свою думку.Сьогодні учні 7А та 7Б класу Турьяреметівської ЗОШ Перечинського району, під час “розминки’, запропонували дуже багато “цінностей життя” які необхідні людині, що любить і хоче захищати природу. Методом мозкового штурму було обрано 5 найголовніших елементів: здоров’я, небайдужість, повага, розум і хоробрість. Причому за хоробрість було найбільше голосів.

Були цікаві рішення проблем, які як завжди готували у групах, а потім представляли. Не обійшлося без сценки із захопленням порушників, що пиляли дерева в лісі, без чітких і конкретних пропозицій. Якщо в понеділок діти пропонували виправні роботи для порушників то сьогодні це були штрафні санкції, доволі великі!

Дітки були активні і зацікавлені. Знову дякую організатору, вчителю цієї школи Орися Данканич ! Екоігри та екотренінги проводяться в рамках проєкту “Захистимо ліси – природоохоронна діяльність Польщі, України та Білорусі”.

Проєкт реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей) у співпраці з Екосоціальним об’єднанням «Зелена Свобода» (Міхал Хомяк, Польща) за участі комісії з екології МГКЄ. Здійснюється за співфінансування польсько-американської фундації Свобода в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», який реалізується Фундацією «Освіта для демократії».

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: