Екотренінг “Ліс -це наш скарб!”

Ліс – це не тільки безцінний дар природи, але і її краса, втілення життя і здоров’я. Кожен об’єкт природи, яскравий або скромний, великий чи маленький, по-своєму привабливий. Тому людина оберігає і примножує природні багатства, скільки праці вкладає, щоб радували всіх ліси. Кожний з нас є невід’ємною частиною природи. Однак всі частіше ми забуваємо, що вся ії краса дуже залежить від нас, від того як ми до неї ставимося. І берегти їх – це обов’язок кожного з нас. Неможливо переоцінити величезне значення лісу в житті людини. Цей природний захисник навколишнього середовища відіграє важливу роль в очищенні від різноманітних забруднювачів.

Сьогодні експерт ІЕРС, Алла Самойлова, провела екотренінг «Ліс -це наш скарб» з учнями 9 класу Ужгородської ЗОШ 19. Після знайомства було встановлено правила тренінгу методом мозкового штурму, не забули і про очікування від заняття. А потім почалась робота в групах.

Перше завдання було – вирішити глобальні проблеми, які були запропоновані кожній групі, це “Вирубка лісів”, “Браконьєрство” та “Незаконний вилов риби”. Кожна група, за допомогою рольової гри, запропонувала своє рішення. Були і вбиті ведмеді, і кореспонденти, і добрі люди, що прогулюючись побачили порушення і подзвонили прямо губернатору, і звісно самі порушники. Цікавим було запропоноване покарання, майже всі діти погодились, що порушникам необхідно відпрацювати на благо суспільства, виконавши необхідні для міста громадські роботи.

А потім всі разом вирішували ділеми. Були і за і проти. Всі вчились висловлюватись і доводити свою точку зору. В кінці тренінгу школяри трохи пограли в гру “Хто більше”, де вони згадували різних тварин. Тренінг відбувся завдяки Марина Тегза, яка є активним природоохоронцем і природолюбом. Було весело, цікаво і корисно.

Захід відбувся в рамках проєкту “Захистимо ліси – природоохоронна діяльність Польщі, України та Білорусі”. Проєкт реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей) у співпраці з Екосоціальним об’єднанням «Зелена Свобода» (Міхал Хомяк, Польща) за участі комісії з екології МГКЄ. Здійснюється за співфінансування польсько-американської фундації Свобода в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», який реалізується Фундацією «Освіта для демократії».

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: