Природа унікальна і неповторна. І так хочеться зберегти її красу та незайманість для наступних поколінь. І з кожним днем це завдання видається все складнішим. Однак запобігання забруднення навколишнього середовища – це справа не одного дня і поодинці з ним впоратися не вдасться. Розрізнені зусилля не дадуть результату, тільки спільна робота всіх людей по недопущенню її забруднення і вирішення існуючих екологічних проблем зможе вивести природу з того стану, в якому вона знаходиться в даний час.
Захист природи неможливий без розуміння суспільством необхідності цього. Тому важливо при вихованні дітей закладати в їх свідомості бажання піклуватися про природу. Природа – це світ, в якому ми живемо, тому турбота про цей світ – обов’язок кожного.
28 жовтня на території МГКЄ відбувся екозахід з молодіжною християнською організацією “Світло Світу” та парафією Преображення ГНІХ м. Хуста. Учасники урочисто передали назбирані кришечки від пластикових пляшок співробітникам Інституту еколого-релігійних студій. Адже таким чином цей пластик не зашкодить довкіллю, а використовуватиметься як сировина для інших корисних речей нашого повсякдення.
Експерт ІЕРС, Іванна Трофименко та Андрій Доніченко розповідали про збереження природи, шляхи переробки кришечок, шляхи здачі батарейок та їх утилізацію. Іванна Трофименко звернула увагу учнів на те, що забруднення навколишнього природного середовища негативно позначається і на здоров’ї самої людини. Експерти розповіли та обговорили з дітками, як правильно поводитися і що робити із відсортованими відходами.
Після корисної презентації діти разом з Андрієм Доніченком познайомилися та пограли в настільну екогру «Сортування відходів», метою якої є закріпити навички сортування сміття, а відтак маленькими кроками рухатися до покращення туристичної привабливості Закарпаття! Під час гри експерт наголосив на необхідності правильної утилізації техніки, після чого діти мали ще спробу змайструвати просту годівницю для пташок.
Дітки були активні і зацікавлені, адже вони навчались відповідально ставитись до створіння. Особлива подяка організатору — адміністратору парафії Преображення ГНІХ м. Хуста о. Володимиру Бабичу та керівнику МХО “Світло світу” – Анні Міллер. Ініціатива відбулася в рамках проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій) у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини за підтримки VGP Foundation (координатор проекту Іван Тимофеєв).
Інформаційна служба ІЕРС