Збережи ліс – прибери за собою

Ліс потрібний нам для того, щоб дихати, він є домівкою для  птахів, звірів та інших тварин. У лісі можна гуляти й насолоджуватися його красою, особливо восени, коли дерева «перевдягаються» в жовті, червоні та золотисті шати, збирати ягоди та гриби.  Так відповідали учні 2-4 класів філії Початкова школа Перечинського ліцею та 5 класів Перечинського ліцею на питання: для чого потрібен ліс, під час екологічного заходу, який 28 жовтня провела старший науковий співробітник сектору природи Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького Джахман Р.

Дітки також дізналися про основні породи  лісових дерев  Закарпатської області, де ростуть найстаріші дерева в краї, чому треба берегти вікові дерева і ще багато корисної інформації. Багато уваги було приділено й проблемам лісу: пожежі, вирубки, браконьєрство і  сміття, якого скрізь дуже багато.

Науковий співробітник розповіла учням про вплив  відходів на природне середовище і навела приклади пташиних гнізд, у яких уже дуже часто орнітологи знаходять багато поліетилену, пластику та іншого побутового сміття.

Найлегше, що може зробити кожен із нас це не залишати своє сміття в природі, сортувати і давати друге життя відходам. Дітки виготовили чудові ароматизовані композиції у  скляних банках і дізналися, що з домашніх речей можна використовувати повторно.

Захід відбувся в рамках проєкту “Захистимо ліси – природоохоронна діяльність Польщі, України та Білорусі”. Проєкт реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (Ужгород, Україна)  у співпраці з Екосоціальним об’єднанням «Зелена Свобода» (Міхал Хомяк, Польща) за участі комісії з екології МГКЄ. Здійснюється за співфінансування польсько-американської фундації Свобода в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», який реалізується Фундацією «Освіта для демократії».

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: