Працівники Інституту еколого-релігійних студій провели цікавий захід для діток с. Пацканьово, що на Ужгородщині.
Екопросвітницький воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів відбувся 14 грудня в парафіяльному будинку греко-католицької церкви Св. Михайла. Даний захід відбувся в рамках реалізації проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія), (менеджер Іван Тимофеєв).
Метою такого воркшопу є просвітництво та заохочення молодого покоління до відповідального ставлення до природи, яка дарована нам Богом.
Захід проводили керівник ІЕРС та секретар ІРЦЕФ, Бокотей Олександр, координатор напрямів ІЕРС Біланич Михайло та Антоніна Зейкан – офіс-менеджер, ІЕРС.
Воршоп вступним словом розпочав Михайло Біланич, координатор напрямів ІЕРС.
Під час промови він задав декілька запитань для діток про кажанів, щоб дізнатись що вони знають про цих тваринок.
Потім він розказав школярам багато цікавинок про цих летючих істот, і наголосив про їх важливість в природі та детально розказав про той позитивний вплив, який вони здійснюють на локальні екосистеми.
Для закріплення сказаної інформації, за допомогою інфографіки та відеоматеріалів спеціалісти висвітили заходи, які можна використовувати з метою захисту колоній кажанів та акцентували увагу на ролі цих тварин в екосистемі краю.
Звичайно після теоретичної частини на дітей чекала й практична робота. Михайло Біланич продемонстував школярам техніку зі створення ящика для кажанів, і заодно проінформував дітей про загальну кількість кажанів, які можуть вміститись в такому будиночку та показав до якої частини даної конструкції вони можуть кріпитись своїми кігтиками.
Кожен уасник мав можливість попрактивуватись над виготовленням ящика.
Під кінець воркшопу всі учасники отримали подаруноки, а також на згадку зробили декілька спільних фотографій.
Інформаційний день відбувся за участі представників українських НУО, екоактивістів, представників релігійних спільнот, всіх людей доброї волі та проходив з дотриманням усіх вимог соціальної дистанції з наявністю масок та дезинфікуючого засобу.
Щиро вдячні отцю Андрію Кенийзу за допомогу і всіляке сприяння у проведенні заходу, а також за гостинність!
Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій