Еколого-просвітницький захід по ролі кажанів в природі та їх збереженню у ЗОШ№6 м. Ужгорода

Кажани є досить вразливими видами ссавців. 23 з них живуть на Закарпатті і всі вони занесені до Червоної книги України. Саме тому дуже важливим є охороняти їх а також наголошувати на бережливому ставлеенні серед населення нашошо краю. Найкраще таку екопросвіту починати з молодого покоління.
На Закарпатті реалізується комплексний проект «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія), (менеджер Іван Тимофеєв). Він включає багато різноманітних еко-освітніх активностей, однією з яких є розвиток відповідального ставлення до тваринного світу, зокрема до вже вищезгаданих рідкісних видів – кажанів.

Тварини з ряду рукокрилих – унікальні істоти – єдині ссавці, які освоїли повітряний простір, але водночас  для людей вони таємничі, що призвело до виникнення різних міфів про них, багато з яких несуть характер негативного ставлення людей до цих істот. Окрім того, кажани ще й селяться зачасту, поблизу людини, зокрема на дахах домівок, в дуплах дерев у садах, на вежах храмів і т.д. Тим самим вони наражають себе на небезпеку з боку людини. Окрім негативних міфів, останнім часом, не з найкращого боку кажанів, які живуть в нашихи краях, виставляє інформація про те, що їх далекі тропічні родичі є носіями коронавірусів (кажани наших країв не переносять віруси цієї групи). Отже, щоб розвінчати ці міфи і донести до суспільства користь кажанів для людини і важливу роль в природі, команда ІЕРС здійснює ряд заходів з молоддю та дорослими, у школах та при парафіях різних християнських конфесій.

Для закріплення сказаної інформації, за допомогою інфографіки та відеоматеріалів спеціалісти висвітлюють заходи, які можна використовувати з метою захисту колоній кажанів та акцентували увагу на ролі цих тварин в екосистемі краю. Навчають створюввати бет-бокси для кажанів, які потім вивішуються у храмах, де досліджено їх колонії.

Власне такий захід з майстер-класом по виготовленню будиночка для кажанів був проведений 21-го грудня 2020 року в школі №6 для учнів 7 класу.

Захід відбувся  дотриманням усіх вимог соціальної дистанції з наявністю масок та дезинфікуючого засобу.

 

Всі учасники приймали активну участь у даном заході,  під час якого, кожен з них отримав подарунок.

Інформаційна служба ІЕРС та ІРЦЕФ

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: