Дитячі забави як складова ефективного навчання

Природа – могутнє джерело пізнання, 
яке через спілкування розкриває людині свої таємниці й
робить її більш чутливою до навколишнього світу.

Дитина пізнає світ за допомогою гри, тим самим вона відкриває шлях до пізнання навколишнього світу.

Екологічне виховання школярів з успіхом можна здійснювати, застосовуючи ігрові форми навчання. Гратися люблять, як відомо, усі діти. Саме екологічні ігри сприяють не тільки отриманню знань про предмети і явища природи, але й формують навички дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

Любити, пізнавати, спостерігати, берегти вчились третьокласники Ужгородського греко-католицького приватного ліцею  TheoBand  під час нетрадиційного екологічного заняття, яке провела  Оксана Кремінь, завідувачка відділу екології КЗПО «Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», експертка ІЕРС.

Учні охоче взяли участь у цікавих і повчальних екологічних іграх, зокрема: «Лісові ворота», «Птахи, риби, звірі», «Впізнай мене?», «Хто де живе?», «Хижак і жертва», «Сова і миші». Зняти втому учасникам після активних змагань допомогла екологічна фізкультхвилинка «Правила поведінки в природі».

Запропоновані рухливі ігри на екологічну тематику містили цікаві факти про життя тварин і рослин, головоломки і хитромудрі запитання про природу, завдяки чому сприяли розвитку допитливості у школярів.

Час, проведений під час ігор, промайнув цікаво, насичено, весело і головне – з користю.

Тому наше завдання, як педагогів – сприяти нагромадженню екологічних знань, виховувати любов до природи, прагнення берегти і примножувати її багатства, вироблення навичок екологічно грамотної поведінки дітей в природі, застосовуючи різні форми і методи навчання.

Захід проведено в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник  Олександр Бокотей) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev  (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation.

Оксана Кремінь, завідувачка відділу екології КЗПО «Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», експертка ІЕРС.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: