ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Друге життя пластиковим кришечкам

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Чи ви коли-небудь задумувались, скільки пластику ми використовуємо у повсякденному житті? Об’єм виробництва пластикових відходів становить близько 9 млрд тон на рік, і ця цифра щороку зростає.

Пластик буває різних видів, різної якості. Одні види пластику підлягають переробленню, інші в наш час, на жаль, не переробляться і накопичуються в природному навколишньому середовищі. Одним з досить відомих видів пластику є пластикові кришечки.

Основа пластикових кришечок – речовина поліпропіленPP або ПП, яка входить до складу харчових лотків, стаканчиків, упаковки для круп, цукерок (характерна ознака – шурхотіння). У ґрунті чистий поліпропілен розкладаєтеся повністю за 20-30 років, проте цей період залежить від домішок і може супроводжуватись виділенням токсичних альдегідів.

А ще кришечки небезпечні тим, що можуть собою забруднювати водойми і насамкінець потрапляти в океан.

Тому дуже важливою є правильна їх утилізація. Одним зі способів є збір кришечок і їх передача фонду, який спеціально займається збором цієї пластикової сировини, її реалізацією, а на виручені кошти купує протези для постраждалих учасників бойових дій.

З такою метою співробітники Інституту еколого-релігійних студій також збирали кришечки і здавали їх у відповідні пункти збору (як, подібно, і використані батарейки для їх правильної утилізації).

Власне весною, у квітні велику кількість пластикових кришечок до Інституту еколого-релігійних студій передала

Жихарєва Дарина – у чениця 10-б кл. ЗОШ №9 м. Ужгорода, про що ми згадували в наших раніших публікаціях: https://www.facebook.com/IERS.org.ua/posts/pfbid025CR7JLNSXDXsxoaYYpW4sbZSxHsu9jFavc6M7NAKRvqhyZ5jAJw1DN6DHHPrGw3rl

Сьогодні свідомі європейці збирають приблизно 90% пластика, фіни – 93%, норвежці – 95%. У країнах пострадянського простору до таких показників тільки починають прагнути. В Україні, Білорусі та Росії можна побачити контейнери для роздільного збору різних типів побутових відходів. І тому ця дівчина вважає, що ми також мусимо йти в напрямку досягнень Європейської цивілізації у сфері поводження з відходами. Того разу Дарина сьогодні принесла 5 літрів зібраних малих кришечок і десь кілограм великих.

Нещодавно у щирого і постійного партнера ІЕРС – голови організацїі людей з інвалідністю виникла цікава ідея – виробляти з кришечок спеціальних ковриків для масажу.

Для цього від ІЕРС Андрій отримав зібрані кришечки і почав виготовляти такі свої вироби.

Таким чином пластиковим кришечкам, які могли стати твердими побутовими відходами, дається нове життя. Окрім того, можна виготовити подібні коврики для витирання взуття, наприклад від снігу, при вході до хати чи робочого офісу.

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Один відгук

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».