Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за березень-квітень 2020 року

Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційноаналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за березень-квітень 2020 року.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу %D0%91%D0%B5%D0%B7%D1%8B%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9.png

У березні Європейський зелений курс продовжував бути флагманом формування та розвитку кліматичної й екологічної політики ЄС. Європейська Комісія ухвалила План дій з циркулярної економіки, Промислову стратегію ЄС. У сфері клімату представлено проєкт Європейського кліматичного закону, розпочаті громадські консультації у рамках Європейського кліматичного пакту та щодо оновлення цілей зі зменшення викидів парникових газів на 2030 рік. Інституції ЄС працювали і над питаннями захисту біорізноманіття та оновлення сільськогосподарської політики, котрі є одними з ключових напрямів курсу. Проте пандемія COVID-19 внесла свої корективи у графік роботи Європейської Комісії у цій сфері – прийняття запланованих стратегій було відкладено. Водночас європейські інституції одностайні щодо невідворотності реформ у рамках Європейського зеленого курсу, не зважаючи на невідкладні заходи з подолання коронавірусної та економічної криз. Зараз коригуються дії з окремих довкіллевих питань, спричинених впливом пандемії, – оприлюднені керівні настанови щодо перевезення відходів в ЄС та поводження з відходами в контексті коронавірусної кризи.
Оприлюднено новий План дій ЄС щодо прав людини та демократії на 2020-2024 роки, в якому приділено увагу правам людини і впливу на них зміни клімату та деградації стану довкілля, схвалено висновки з покращення якості повітря, запрацювала пошукова система законодавства про хімічні речовини, опубліковано низку досліджень з екологічних проблем. З кліматичних питань прийнято Довгострокову стратегію розвитку щодо низьких викидів парникових газів. 2021рік проголошено Європейським роком залізниці, виділені кошти на підтримку інноваційних проєктів у транспортному секторі.

Інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС Завантажити

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: