ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Екозахід до Міжнародного дня Сонця

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді 29 квітня провели змістовний екозахід до Міжнародного дня Сонця для дітей вимушених переселенців та читачів Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва.
Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи, ознайомила дітей із цікавими фактами про Сонце.
Сонце є найближчою до Землі зіркою, всі інші розташовані на більшій відстані від нашої планети. Земля, як відомо, обертається навколо Сонця.
Для Землі Сонце – могутнє джерело космічної енергії. Воно дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі.
В цілому Сонце визначає саме існування планети. Без нього не було б і повітря, необхідного для життя: воно перетворилося б на рідкий азотний океан навколо завмерлих вод і обледенілої суші.
Для нас, землян, найважливіша властивість Сонця в тому, що біля нього виникла наша планета і на ній з’явилося життя. Завдяки сонячному світлу, що падає на сітківку наших очей, в організмі утворюється натуральний антидепресант – мелатонін, який забезпечує нам повноцінний сон. Не секрет, що сонячне світло виробляє ще й гормон щастя, тому не полінуйтеся погуляти в сонячний день!
Сонце, а також вітер, морські хвилі і біомаса є енергетичною сировиною, яка постійно оточує нас і яку легко використовувати. Її не треба видобувати з землі. Вона не призводить до утворення радіоактивних відходів, а токсичних не дає зовсім. Це відновлювальна енергія.
Саме для тощо, щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії, і було зініційовано у 1994 році відзначення Дня Сонця.
Поліна і Аліна, юні природоохоронниці з Дніпра і Києва, зауважили, що не дивлячись на перспективність і актуальність сонячних батарей як альтернативного джерела енергії, людина досі не продумала, як саме їх утилізувати. Адже складові сонячних батарей в решті-решт також забруднюють навколишнє середовище!

Цікавою і повчальною була презентація, яку підготувала Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи. Відомо, що люди здавна поклонялися Сонцю як божеству і влаштовували на його честь свята: День літнього сонцестояння і День весняного рівнодення. На честь Сонця писались заклинання, пісні, влаштовувалися ігри. Культ Сонця був присутній у релігіях цивілізацій інків, єгиптян, ацтеків. Багато стародавніх пам’ятників пов’язані з Сонцем, до них відносяться мегаліти, найбільшим і найвідомішим з яких є мегаліт в англійському Стоунхенджі.
Неабияк вразила дітей інформація про співвідношення розмірів Сонця, Юпітера і маленької планети Земля.
Сила тяжіння на поверхні Сонця в 28 разів більше, ніж на Землі. Людина, що важить 60 кг на Землі, буде важити 1680 кг на Сонці. Тобто приблизно як легковий автомобіль. Здійснивши нескладні математичні підрахунки, наш майбутній науковець Богданчик з’ясував, що сам автомобіль на зірці мав би вагу близько 42 тонни!
Також діти грали у гру «Склади правильно прислів’я», відгадували загадки та розповідали цікаві факти, які знають про Сонце, його значення для усього живого. Також нагадали про правила засмагання на сонці, що наразі є актуальним, оскільки наближається літо!
На завершення заняття діти виготовили веселі сонечка, які нагадуватимуть їм про весело і змістовно проведений час!
Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ;
Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідно-експериментальної роботи ЗОЕНЦ.

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру з Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба ІERS.

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».