ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Діткам — про екологію засобами мистецтва театру ляльок

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

У рамках серії творчих акцій, започаткованих у співпраці з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) за підтримки Союзу охорони природи та біорізноманіття Німеччини (NABU) протягом червня місяця молоді актори Закарпатського академічного обласного театру ляльок проводили з юними глядачами театралізовану інтерактивну ековікторину «ПІЗНАЙ ПРИРОДУ», виїжджаючи до дитячих садочків міста Ужгорода й Чопа. Хоча кожний виступ відбувався перед різною аудиторією, актори намагались максимально урізноманітнювати, збагачувати, змістовно наповнювати кожний захід, орієнтуючись на вікову категорію маленьких глядачів. Так, вони одягали різні костюми — від комбінезонів до костюмів лісових Ельфів, використовували різних ляльок — від великої “ростової” ляльки Овечки Ґанки до маленької Бавки — символу закарпатських лялькарів. Для наочності акторами були залучені карточки, таблиці із зображенням тваринок, птахів, комах, явищ природи. Дітки охоче відгадували загадки, відповідали на питання про правила поводження на природі. Під час завдань ековікторини глядачам ненав’язливо доводиться думка про необхідність збереження навколишнього середовища, духовна цінність всього сущого на землі. Кожний захід відвідувало в середньому близько 50 діточок.

Під час проведення ековікторини на стаціонарі, в приміщенні театру ляльок, митці долучили також й фоє театру, де перед виставою проводили з дітками інтерактивну гру — на спеціально виготовленому макеті пропонували розмістити дерева, тварин у природне середовище існування: дітки з радістю узнавали тваринок і закріплювали фігурки у потрібні місця. Після цього в залі проводилася власне вікторина, а відтак дітки дивилися одну з лялькових вистав, зміст яких також безпосередньо стосувався світу тварин, природи, виховував дбайливе ставлення до всього живого на землі.

Окрім дитячих виховних закладів і театру ляльок, подібний захід був проведений також й на базі Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва.

Підсумовуючи, можна систематизувати проведену роботу:

9 червня — Дошкільний навчальний заклад №15 загального розвитку Ужгородської міської ради;

10 червня — заклад дошкільної освіти № 21 “Ластовічка” загального розвитку Ужгородської міської ради;

11 червня, субота — об 11:00 та 13:00 – вікторина у театральній залі Закарпатського академічного обласного театру ляльок перед виставою “Як Їжак і дітвора рятували Гусеня”; 

12 червня, неділя — об 11:00 та 13:00 – вікторина у театральній залі Закарпатського академічного обласного театру ляльок перед виставою “Казка про трьох поросят”; 

14 червня — Заклад дошкільної освіти №19 загального розвитку Ужгородської міської ради з подальшим переглядом вистави “Як Їжак і дітвора рятували Гусеня”;

15 червня, середа, у дошкільному навчальному закладі загального розвитку №38 ужгородської міської ради відбулося два виступи на різні групи дітей: один виступ у приміщенні закладу, інший — надворі)

16 червня, четвер — було проведено дві театралізовані вікторини, а саме:

– у приміщенні Закладу дошкільної освіти №8 “Дзвіночок”;

– на території дошкільний навчальний заклад №1 загального розвитку Ужгородської міської ради (мікрорайон Радванка);

17 червня — проведено Дошкільний навчальний заклад “Казка” міста Чоп

18 червня — театр ляльок, перед виставами об 11:00 та 13:00 – еко гра у фоє театру, вікторина в залі та перегляд вистави про зайченя “Бука” (на заходах були присутні представники Інституту еколого-релігійних студій (IERS);

19 червня — театр ляльок, перед виставами об 11:00 та 13:00 – ДЕРЕВО-ДИВО

22 червня, середа — ековікторину актори провели на базі Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва;

22 червня, середа, о 16:00 – сцена театру ляльок, вікторина перед виставою “Бонжур, Катрусю!”;

25 червня, субота — театр ляльок, перед виставами об 11:00 та 13:00 “Дід Кузьма та юрба”;

26 червня, неділя — урочисте закриття 41 театрального сезону Закарпатського академічного обласного театру ляльок,     об 11:00 та 13:00 перед виставами “Казка про лад”;

Таким чином, у рамках співпраці Закарпатського обласного академічного театру ляльок «Бавка» з Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS) у червні 2022 року акторами Закарпатського академічного театру ляльок було проведено біля 20 творчих акцій для ужгородських, чопських дітлахів та гостей міста, якими було охоплено близько тисячі юних глядачів.

Попереду у майстрів лялькового театрального мистецтва разом з екологами багато цікавих спільних творчих задумів, адже проблеми екології у сучасному світі, зокрема невблаганне скорочення кількості видів рослин та тварин, знищення лісових масивів, забруднення атмосфери, води, ґрунту шляхом утилізації у землі відходів, руйнування озонового шару Землі стоять надзвичайно гостро перед людством. Тому екологічне просвітництво грає найважливішу роль для кожної людини та всієї Землі.

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».