Діалог юннатів з природою

У травневій природі багато цікавого. Квітнуть дерева і трави.  З ранку до вечора гудуть бджоли, збираючи цілющий травневий мед. Дикорослі трави доповнюють нашу їжу вітамінною зеленню. Вилітають травневі хрущі. У більшості пернатих мешканців з’явились пташенята.

Поспілкуватись з природою Боздошського парку весняної днини вирішили вихованці ЗОЕНЦ під керівництвом педагога Оксани Кремінь. Окрім знайомства з деревними та чагарниковими породами парку, який є парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення, діти розгадували ребуси та головоломки на тему „Весняні явища природи”, виконували завдання на кмітливість „Вгадай пташку за описом” та „Розпізнай пташиний дзьоб”, шукали відповіді на екологічні задачі.

Особливою цікавинкою для юннатів виявилось завдання знайти комаху і розглянути її під збільшуваним склом. Жваво обговорюючи між собою різноманітність їх покривів, будову тіла, колір та розмір, дітям вдалося роздивитися наступних комах: мураху чорну,  сонечко семикрапкове, муху звичайну, травневого хруща та його личинку.

Слухаючи звуки природи, ми отримали надзвичайну насолоду від емоційного сприйняття весни. Закривши очі, вдихнули чисте прохолодне повітря, відчули запах зелені, почули мелодійні співи птахів, скрекотіння коників, квакання жаб, дзижчання комарів, гуркотіння річки та легенький шелест листя дерев спричинений вітром.

Йдучи вздовж прибережної зони річки Уж ми натрапили на мурашник.  Обстеживши його, помітили, що з однієї сторони мурашник хтось суттєво розворушив. Тут вочевидь побували хулігани. Не дивлячись на цежителі мурашника тим часом, акуратно завершували поверхи своєї домівки. „Відомо, що мурах називають санітарами лісу. Достатньо п’яти мурашників, аби захистити від комах-шкідників дерева на ділянці лісу розміром 100 на 100 м”, – повідомила всім присутнім Маринка, вихованка гуртка.

Оскільки Закарпаття славиться багатими бальнеологічними ресурсами, окремо ознайомились із мінеральним джерелом парку, яке користується неабиякою популярністю серед мешканців міста.  Дорогою додому діти активно обговорювали все побачене і почуте, що дуже радує, так як спілкування з природою, свіже повітря, цікаві заняття – все це приносить позитивні емоції і відволікає від сумного сьогодення. Екскурсія пройшла цікаво та пізнавально.  Юні природолюби зрозуміли, що жива природа потребує дбайливого ставлення, ми повинні її вивчати, досліджувати, берегти та примножувати її багатства.

Захід проведений завідувачем відділу організаційно-масової роботи – Оксаною Кремінь

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (ЗОЕНЦ) з Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба IERS

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: