Де знайти в природі серце? – еколого-просвітницьке заняття для малюків

14 лютого відзначають День Святого Валентина. За однією із легенд, християнський священник Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. від Р. Х.) й поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною. Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім’я заважає солдатам воювати за імперію і видав наказ, яким забороняв воїнам одружуватися.

Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув’язнили під охороною офіцера, прийомна донька якого була сліпою. Священник оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого. Через роки після страти Валентина було канонізовано католиками, як мученика, який постраждав за віру. З 496 року 14 лютого стало Днем Святого Валентина після указу Папи Римського Геласіуса.

Традиційно в цей день люди дарують один одному подаруночки у вигляді серця, яке здавна є символом любові та кохання. Зображення серця часто можна побачити і в природному середовищі.

Де саме, з’ясовували маленькі  відвідувачі Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького разом із науковими співробітниками сектору природи та експертами Інституту еколого-релігійних студій. Діти дізналися багато цікавого про біорізноманіття флори й фауни Карпати, а також знайшли листочки у вигляді серця, квіти з пелюстками, які нагадують нам серце та шукали, де сховалося серце на шафранах і підсніжниках.

Потім вони разом зі старшим науковим співробітником сектору природи відділу історії та краєзнавства Русланою Джахман виготовляли валентинки для найріднішої в світі людини – мами. Для своїх виробів використали вживані джинси, картон, ґудзики та засушені рослини і в такий спосіб дізналися, як можна вторинно використовувати відходи і зменшувати їхню кількість у природі.

Готові вироби юні майстри подарували матусям, а після роботи разом подивилися цікавий мультфільм про те, як з’явилися джинси.

У воркшопі взяли участь діти внутрішньо переміщених осіб із Харкова та Києва.

Захід відбувся в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Olexander Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: