ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Чорнобиль – в серці України

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

26 квітня 1986 року – день найбільшої катастрофи не лише для українського народу, а й для всього людства. Це нагадування усім про небезпеку використання атомної енергетики, про героїзм ліквідаторів аварії, про наслідки довкіллю та людям.
Дана подія стала справжнім лихом, мирний атом спустошив землю, забруднив довкілля та забрав життя тисячі людей. Радіаційне забруднення на сотні років зруйнувало природнє середовище. Аварія на атомній станції показала, що в країні були справжні герої, які, ризикуючи своїм життям та здоров’ям, почали негайну ліквідацію трагедії. Ці відважні люди навіки закарбувалися в пам’яті українського народу, вони для нас – герої, відважні добровольці. Тому юне покоління повинне знати свою історію, пам’ятати про ліквідаторів Чорнобильської АЕС та тяжкі екологічні наслідки цієї трагедії.
Так, з метою донесення до свідомості учнів масштабів чорнобильської катастрофи, виховання екологічної свідомості, прищеплення любові до рідного краю, для діток-переселенців та юннатів ЗОЕНЦ проведено екологічну годину, під час якої діти поглибили знання про страшну трагедію з підступною радіацією, яка відлунюється й досі в житті багатьох людей світу, та вшанували загиблих хвилиною мовчання.
Педагог, Оксана Кремінь продемонструвала жахливі фото, на яких зображено вплив радіаційного забруднення на організм людини та тваринний світ.

Як зазначив директор екоцентру, Олександр Геревич, „Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Тож не треба повторювати помилок, давайте берегти оточуючий світ. Відомо, що у космічному просторі є багато планет, але всі вони не придатні до життя, тому будьмо екологічно свідомими на нашій зеленій Землі”.
В пам’ять про відважних і мужніх загиблих ліквідаторів аварії і цивільних людей дітлахи виготовили паперових ангелів, записавши на них чорну дату календаря, а саме 26 квітня 1986 рік. Пам’ятаймо ж її!
„Сьогодні нас єднає спільне лихо, але я твердо вірю, що дуже скоро нас буде єднати спільна перемога”, – тримаючи розмальованого ангела в руках, сказав Андрійко з Києва.
Оксана Кремінь, завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ.

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру з Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба IERS.

 

 

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».