Чарівний світ кажанів

Єдиним ссавцем, який пристосувався до тривалого польоту, є кажан. Незважаючи на певні подібності, у різних їх порід вистачає і відмінностей – тоді як одні з них харчуються квітковим нектаром, інші полюбляють свіжу кров. А ось об’єднує їх всіх одне – нічний спосіб життя.

Багато людей бояться кажанів, оскільки ті літають лише вночі й нечутно, з’являючись неочікувано, ніби привиди. Та й на перший погляд вони видаються не дуже симпатичними. Пальці передніх кінцівок, боки й задні кінцівки з’єднані еластичною перетинкою та утворюють своєрідні крила. Мордочка кажана нагадує водночас мишачий писок і зменшену копію свинячого рильця.

Щоб розвіяти погані міфи про цих чарівних тваринок, методистка відділу екології та природоохоронної роботи КЗПО «ПАДІЮН» Оксана Стрічко завітала до учнів четвертого класу Ужгородської ЗОШ №19 та розповіла школярам цікавинки про кажанів. Вона повідомила, що ці істоти знаходять собі прихисток у щілинах будинків, горищі та дуплах, розколинах скель та печерах. Одні полюють і живуть великими колоніями, інші – усамітнюються.

Діти переглянули презентацію про життя кажанів, довідалися що ці тварини вилітають на полювання тільки вночі або в сутінках. Здобич вони знаходять за допомогою ехолокації, завдяки якій орієнтуються в просторі. Звірята видають звуки, які людина не чує. Зате самі вони ловлять відбитий звук своїми величезними вухами і в такий спосіб виявляють здобич або перешкоду.

Педагогиня наголошувала, що кажани – корисні для людини істоти, адже знищують комах-кровососів та шкідників лісу, запилюють квіти і розносять насіння рослин. Вона переконала дітей, що ці тварини не шкодять людині, тому їх не варто лякатися та вбивати.

На завершення Оксана Стрічко запропонувала учням розфарбувати розмальовки кажанчиків, які вони залишать собі на згадку про чарівних тваринок.

Захід відбувся в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник  Олександр Бокотей) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) за підтримки VGP Foundation.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: