Буду я природі другом!

Саме під таким гаслом проведено змістовний екологічний захід з учнями 2 класу «Єрусалим» Ужгородського греко-католицького приватного ліцею «ТеоБенд», який підготувала Оксана Кремінь, завідувачка відділу екології КЗПО «Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», експертка ІЕРС.

Метою заходу було поглибити знання дітей про природу – рідний дім; довести, що людина – частина природи, вчити дітей жити в злагоді з природою; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.

Відомо, усе, що нас оточує, серед чого ми живемо, – це природа.  Шепiт води, зелених дiбров, спiв пташок, запах квітів – усе це природа рiдного краю. Всi ми – дiти природи, та не всi однаково добре ставимося до неї. Природа потребує постійної уваги й турботи.

Екологічна виховна година розпочалась прийомом «мозковий штурм», запитання якого було таке: «Що дає природа людям?». Діти, активно піднімаючи руки, відповідали на поставлене запитання.

Оксана Іванівна провела бесіду та показала учням знаки поведінки в природі, наголошуючи на тому, що доля природи в наших руках, у нашому ставленні до неї, у нашій свідомості.

Доцільним та цікавим був перегляд мультимедійної презентації, з якої школярі поглибили свої знання про правила поведінки в природі, а саме: «Не сміти!», «Не шуми!», «Не ламай!», «Не зривай!». З великою цікавістю вихованці послухали розповідь про рослини і тварин Червоної книги України.

Під час практичного етапу заходу за допомогою гри «Дешифратор» школярі завзято розгадували вислів: «У природі все взаємопов’язано», усвідомлюючи важливість своїх дій для збереження природи.

Велике захоплення викликала екологічна гра «Хто я?», під час якої ведучі жестами і мімікою намагалися зобразити загадану тварину, а решта учнів – відгадати її.

Отож, можна стверджувати, що проведений екологічний захід сприяв розвитку в молоді вмінь та навичок правильної поведінки в довкіллі, вихованню особистої відповідальності за охорону навколишнього середовища. Адже екологічна культура кожного – запорука безпечного життя на планеті.

Захід відбувся в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Olexander Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Оксана Кремінь, завідувачка відділу екології КЗПО «Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», експертка ІЕРС.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: