Будьте дружніми до кажанів!

Дуже часто образ кажана в нашій уяві має негативний, а часто і страхітливий відтінок. Люди бояться їх і не знають, як поводитись при зустрічі з ними. Негативного іміджу кажанам додають і численні гостросюжетні фільми, в яких образ кажана неминуче означає щось лихе.

З метою поглиблення знань про біологічні особливості кажанів, привернення уваги молоді до необхідності збереження рукокрилих відбувся екопросвітницький виховний захід для учнів  Ужгородського греко-католицького приватного ліцею «ТеоБенд». Провела заняття Оксана Кремінь, завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи  КЗПО «ПАДІЮН», експертка ІЕРС.

Програму заходу відкрила інформація з пізнавальною мультимедійною презентацією про те, хто такі кажани та які особливості життя цих ссавців.

Школярі отримали цікаву інформацію та відповіді на запитання, пов’язані з міфами про кажанчиків, а також дізнались, що треба робити у випадку зустрічі з ними. Довідалися, що до Червоної книги України внесено 26 видів кажанів, вони також охороняються відповідними міжнародними договорами, стороною яких є Україна. Для закріплення почутого присутні взяли участь у вікторині про рукокрилих.

Справжнім приємним бонусон для дітлахів стало відвідування виставки частини робіть призерів дитячого екологічного конкурсу «Дивовижні тварини сакральних споруд». Попри те, що більшість виробів уже надіслані до Союзу охорони природи Німеччини (NABU) для презентації там діяльності української молоді, школярі були вражені побаченими роботами. Ніхто з них не залишився байдужим до перегляду малюнків, фото та саморобок, в яких зображене життя кажанів у церковних вежах.

Сподіваємось, що проведений захід сприятиме розвитку в дітей екологічно свідомого мислення з турботою про рідкісні види тварин.

Захід відбувся в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник Oleksandr Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) за підтримки VGP Foundation.

Оксана Кремінь, експертка ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: