ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Бьордвочінг в Ужгородському замку

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Школярі Ужгородського греко-католицького ліцею «Теобенд» побачили, які птахи зимують у замковому парку Ужгорода. Спостереження за пернатими (бьордвочінг) провів експерт Інституту еколого-релігійних студій  Михайло Біланич.

На заході діти в біноклі розглядали зимуючих птахів, про яких попередньо дізналися у  Закарпатському обласному краєзнавчому музею імені Тиводара Легоцького . Там старший науковий співробітник сектору природи Руслана Джахман розповіла учням, які види пернатих традиційно зимують в Ужгороді та як люди можуть допомогти їм перенести морози.

Орнітолог показала, чим варто годувати птахів та пояснила, чому деякі продукти шкодять тваринам. Зокрема, пані Руслана наголосила, що сало, яким часто годують синиць взимку, має бути тільки сире та несолоне.

«Птахи можуть з’їсти печиво, цукерки чи навіть ковбасу, але ці продукти небезпечні для них. Важливо правильно обирати нічим не оброблені продукти, щоб не нашкодити тваринам. Найкраще в годівнички класти насіння, горішки та різні зернятка, але обов’язково несмажені. Сало для синиць також потрібно класти сире та несолоне», – нагадала дітям орнітолог Руслана Джахман.

Під час лекції діти побачили різні види вже знайомих пернатих за допомогою інтерактивної презентації «Зимуючі птахи замкового парку» та дидактичної гри «Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись». Бьордвочінг став практичною частиною заняття, де школярі змогли закріпили свої знання.  

На завершення Михайло Біланич показав учням, як потрібно допомагати птахам, встановивши в замку справжній синичник. Школярі змогли самостійно погодувати пернатих та віддати шану природі як Творінню.

Нагадаємо, що біноклі придбані для вивчення дітьми птахів і всього біорізноманіття регіону за сприяння Мартіна Целюха, давнього партнера ІЕРС і члена Комісії з екології Римо-католицької церкви Словаччини. Мартін продовжує систематично допомоги українським активіста протягом останніх 20 років, за що йому велика вдячність.

Захід проведено в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Olexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба IERS

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».