ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Білі ведмеді – володарі крижаного царства

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

27 лютого весь світ відзначає Міжнародний день полярних ведмедів, які є своєрідним символом загроз від зміни клімату. Адже основна причина зменшення їхньої чисельності – танення полярних льодів.

Сьогодні у світі налічується близько 20–25 тисяч полярних ведмедів, з кожним роком їх стає все менше. Білий ведмідь має охоронний статус як «вразливий вид». Якщо не вжити відповідних заходів, до 2050 року через глобальне потепління з планети можуть зникнути дві третини білих ведмедів, стверджують вчені. Ось чому так важливо турбуватися про чистоту навколишнього середовища.

Так з метою поглиблення знання про біологічні та екологічні особливості білих ведмедів, привернення уваги школярів до необхідності їх охорони проведено екологічно-виховний захід для учнів Ужгородського греко-католицького приватного ліцею TheoBand. Його підготувала Оксана Кремінь, завідувачка відділу екології КЗПО «Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», експертка ІЕРС.

На початку екологічної подорожі діти разом з ведучою заходу уявно перенеслись у чарівний світ природи, до Північного полюсу. З переглянутої пізнавальної мультимедійної презентації «На гостини до полярних ведмедів» дітлахи дізналися про біологію та спосіб життя великих хижаків Північного полюсу, а також інші цікаві факти про них.

Учасники заходу не обійшли осторонь і тему захисту бурих ведмедів, їхніх родичів, які є символом Закарпаття. Згадали про Реабілітаційний центр бурого ведмедя (Brown bears rehabilitation center), що на Міжгірщині. Важливо відмітити, що більшість з діток побували там, тому активно долучились до бесіди висловлюючи свої спогади про побачених клишоногих.

Після цього школярі взялись за виготовлення закладки для книги у вигляді ведмедика. Задоволені обличчя дітей і авторські творчі роботи – ось видимий результат проведеного майстер-класу. Однак також сподіваємось, що проведений захід сприятиме розвитку у дітей екологічно свідомого мислення з турботою про рідкісні види тварин.

Захід проведено в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Oleksandr Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) та Nataliya Kulya (IERS) за фінансової підтримки Tierpark Berlin та Zoo Berlin.

Оксана Кремінь, завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи КЗПО «ПАДІЮНЙ», експертка Інституту еколого-релігійних студій

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».