ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

ПРЕС-РЕЛІЗ

BAT4MAN

Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України

Ужгород, 8 квітня, 2020

           Загальна мета проекту BAT4MAN – підтримка сталого використання навколишнього природного середовища в прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України шляхом спільного захисту кажанів в рамках активних заходів з їх збереження, кампанії з підвищення обізнаності громадськості та поширення передової практики для місцевих громад.

Проект сприяє досягненню мети та завдань програми завдяки ефективному транскордонному співробітництву партнерів, які ініціюють прогрес в області реальних екологічних проблем та надання підтримки збереженню та сталому використанню спільних природних цінностей у транскордонному регіоні.

Проект виконується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій, Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи.

Проект фінансується Програмою транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

            Деталі проекту: Цей проект сформувався у зв’язку з негативним ставленням великої частини місцевих жителів прикордонної зони до кажанів. Це може призвести до деградації природних ресурсів, що негативно позначиться на стійкості екосистеми цільових територій Угорщини, Румунії, Словаччини та України.

Кажани є одним з ключових елементів екосистеми, оскільки вони безпосередньо відповідають за боротьбу з шкідниками сільського господарства (споживають комах). Завдяки міфам та казкам, створеними людьми, кажани стають предметами забобонів. Вимирання навіть одного виду кажанів призведе до величезних екологічних втрат та значного дисбалансу екосистеми.

Цей проект буде зосереджений на захисті кажанів у цільовому регіоні шляхом реалізації конкретних природоохоронних заходів, таких як:

  • належна оцінка зникаючих популяцій кажанів;
  • створення альтернативних притулків для колоній кажанів (ящики для кажанів, попереджувальні таблиці).

Також буде зосереджено увагу на охороні культурної спадщини, зокрема захисту релігійних об’єктів в Церквах (очищення сакральних споруд від посліду кажанів).

 

Дії кампанії з підвищення обізнаності громадськості будуть реалізовані за допомогою мобільної виставки, спільних семінарів по виготовленню ящиків для кажанів, документального фільму присвяченого кажанам.

          Результати проекту поширюватимуться шляхом друку матеріалів (інструкції по захисту кажанів та книги для дітей), через веб-сторінку та соціальні мережі (наприклад, Фейсбук), попереджувальні таблиці “Церква прихильна до кажанів”.

         Наші цільові групи – священики, єпархії, адміністрації церков, громадські організації, місцеві жителі – будуть проінформовані про важливість кажанів та їх збереження.

         З українського боку проект вже знайшов підтримку Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії, Комісії з екології, мігрантів та туризму Римо-Католицької Церкви в Україні. Ми переконані що спільні зусилля місцевих громад, НПО, вірян та духовенства стануть запорукою відповідального збереження біорізноманіття наших країн.

        Це інноваційний проект, оскільки партнери у чотирьох країнах будуть діяти синхронно, обмінюючись передовою практикою та залучаючи велику кількість місцевих жителів до діяльності по захисту кажанів, поширюючи знання та візуалізуючи проект професійно не лише на рівні окремих країн, але і на міжнародному рівні.

 Для отримання детальнішої та подальшої інформації звертайтеся:

Олександр Бокотей – [email protected],

Керівник ГО «Інститут еколого-релігійних студій»

або до прес-менеджера IERS

Антоніни Зейкан – 066-104-57-92; е-пошта: [email protected]

Цей матеріал підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю бенефіціарів проекту та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Один відгук

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».