Анонс: захистимо права на чисте довкілля місцевих жителів в околицях гірського масиву “Свидовець”

15-17 серпня відбудеться екологічна акція по захисту прав на чисте довкілля місцевих жителів в околицях унікального гірського масиву Карпат – Свидівця.
Гірський масив Свидовець розташований на території Рахівського та Тячівського районів Закарпаття. Найвища гора Свидовецького хребта Близниця сягає 1883 метри заввишки. Один з найвищих хребтів України багатий на льодовикові озера, букові праліси та червонокнижні рослини і тварини.
Але цій прекрасній місцині загрожує втручання людської діяльності, яке порушить віками встановлену рівновагу між співіснуванням тут природи і людини, а також естетику природніх ландшафтів, яка так радує людське око, адже тут планується розмістити туристичний мега-комплекс відпочинку, що в кілька разів більший за відомий Буковель (який не має навіть очисних споруд (!), не говорячи вже про інші дружні для довкілля технології). Місцева влада пропонує побудувати тут гірськолижний комплекс у 1430 га – 630 га гірськолижних трас та 800 га під житлово-комерційну та рекреаційну інфраструктуру. Відпочивати у такому комплексі зможуть одночасно 22 тисячі людей.

Проект передбачає будівництво 120 закладів харчування, 60 готелів, 390 котеджів, 10 торгових центрів, трьох фітнес-центрів з медзакладами, двох відділень банків, п’яти приміщень для паркування 6 тисяч автомобілів, 28 споруд для господарських служб.
У ньому, за тим же принципом, що і в Буковелі, працюватимуть в основному не представники місцевих громад, а наймані робітники з інших районів і областей України, що також обмежуватиме право на роботу тутешніх жителів.
Щиро вважаємо, що слід захистити права місцевих жителів околиць Свидовця на чисте, екологічно-безпечне природне навколишнє середовище!
В Акції братимуть участь представники Мукачівської Греко-Католицької єпархії на чолі з єпископом Нілом (Лущаком), експерти Інституту еколого-релігійних студій та місцевих громад околиць Свидовця.
Захід відбудеться в рамках проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за підтримки VGP Foundation.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: