ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Думай глобально, дій локально

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Глобалізаційні процеси торкнулися кожної людини і дедалі поглинають нас. Світ став динамічнішим і ми намагаємося ступати в ногу з часом, бо іноді, відстаючи від прогресу, щось втрачаємо. Нерідко в таких обставинах питання охорони природи відсуваються на задній план і через це люди можуть втратити щось цінніше – діло рук Творця…

Вже сьогодні ми спостерігаємо за критичними ознаками зміни клімату, руйнуванням озонового шару, опустелюванням територій, кислотними дощами, всюдисущим забрудненням довкілля, зниженням біологічного різноманіття. Це викликає занепокоєння усіх, хто турбується не лише про економічні теперішні вигоди, але й про своїх дітей і дітей їхніх дітей. Що людство залишить їм у спадок? Як нащадки згадуватимуть нас? Зрештою, що ми відповімо Творцю за нищення планети?..

Ці та інші аспекти сучасних екологічних проблем ми розглянули під час чергового еколого-освітнього заходу з християнською студентською молоддю, який відбувся просто неба у осінньому лісі національного парку «Синевир». Тематика дуже широка, актуальна і завжди викликає багато дискусій та, на певних етапах, торкається емоцій. Дуже важливо думати про глобальні речі, але й не забувати про локальні. Іноді ми можемо багато говорити, дискутувати про глобальні екологічні проблеми, не занурюючись у те, що поруч, у те, що ми можемо змінити, чого можемо торкнутися. Дехто може бути добре обізнаним з екологічними питаннями, але не надто перейматися відповідальністю за Створіння.

Кожен з нас живе у селі чи місті, де також є екологічні проблеми. І кожен з нас може тією чи іншою мірою долучитися до їх вирішення. Усе залежить від свідомості, прагнення творити зміни і власних зусиль. Про те, як ми можемо дбати про довкілля і надихати на це інших, – також йшла мова під час нашого еколого-освітнього заходу. Аби глибше розкрити тематику були застосовані різні інтерактивні вправи.

Захід відбувся в рамках проєкту «Церква та НУО задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) та НПП “Синевир” у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt, AA_Kultur).
#CivilSocietyCooperation

 

 

 

 

 

 

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».