Щорічно площа лісів на нашій планеті скорочується на мільйони гектарів. І це за тих умов, що саме ці екосистеми підтримують життя не лише численних видів тварин і рослин, але й мільйонів людей.
Користь лісів неоціненна. Вони здавна були оберегами людської цивілізації та й зараз є осередком підтримки життя. Ліси дарують нам кисень, сприяють зменшенню негативних наслідків природних явищ, відіграють водорегулюючу функцію, зберігають ґрунти від ерозії, зрештою, володіють рекреаційним ресурсом.
Про значення лісів для сучасної цивілізації і загрози, які стоять перед цими екосистемами, йшла мова на лекції, яка відбулася на території національного природного парку «Синевир». Зазвичай лекції проводять у аудиторіях чи інших приміщеннях, але не цього разу. Захід проведено в оточенні мальовничого осіннього лісу, який суттєво посилив розуміння викладеної теми. Зацікавлені особи, що взяли участь у лекції, мали нагоду слухати про ліс у лісі, отримати відповіді на актуальні питання, що стосуються охорони, збереження і відтворення цих екосистем.
Захід відбувся в рамках проекту “Захистимо ліси – природоохоронна діяльність Польщі, України та Білорусі”. Проект реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (Ужгород, Україна) (керівник Олександр Бокотей) у співпраці з Екосоціальним об’єднанням «Зелена Свобода» (Міхал Хомяк, Польща) за співфінансування польсько-американської фундації Свобода в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», який реалізується Фундацією «Освіта для демократії».
Інформаційна служба ІЕРС