ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Захист кажанів починається з правильного знайомства з ними

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Екотренерка ІЕРС Лілія Скуматова та голова ГО людей з інвалідністю «Паралельний світ» Андрій Доніченкo провели тематичне просвітницьке заняття, щоб нагадати дітям правила поведінки з кажанами. На урок завітав керівник ІЕРС Олександр Бокотей, який, повернувшись з дослідження рукокрилих у церковній вежі, повідомив, що на Закарпатті починається сезон активності рукокрилих.

У квітні–травні кажани починають прокидатися після зимової сплячки та шукати місця для виведення потомства. На відміну від птахів, рукокрилі не будують гніздівель – вони використовують готові сховища. Ними їм можуть слугувати підвали, горища житлових будинків та церков, порожнини за обшивкою стін, балконів, повітроводів, карнизів тощо. Тип помешкання залежить від потреб певного виду, його екологічних та біологічних особливостей. Кажани не здатні гризти проводку чи стіни, не пошкоджують меблі та не претендують на продукти, які можуть зберігатися у домі. Все чого вони потребують – це затишку.

У зв’язку із цим учнів Ужгородської гімназії №13 продовжують знайомити з життям кажанів на Закарпатті. На лекції школярам пояснили, чим харчуються кажани, де вони найчастіше мешкають та яку користь приносять людям. Пані Лілія розповіла, що рукокрилі нерідко стають жертвами інсектицидів – хімічних препаратів для захисту рослин від шкідливих комах, хоча самі добре захищають врожаї від цих шкідників, поїдаючи їх.

Усі кажани нашої фауни є виключно комахоїдними. Вага комах, якими ця тваринка ласує протягом ночі, може дорівнювати 1/2–1/3 його власної ваги. Один кажан середнього розміру здатен з’їсти протягом ночі кілька тисяч комарів. Раціон живлення рукокрилих на 70 % може складатись з тих видів комах, які схильні до масових розмножень і здатні пошкоджувати сільськогосподарські культури та лісові насадження.

Щоб зробити урок цікавішим і більш пам’ятним для дітей, майстер Андрій навчив учнів робити дерев’яні пазли у формі рукокрилих та допоміг вирізати школярам фігурки кажанчиків на згадку про цих корисних і рідкісних тваринок. Частина учнів захотіли закріпити знання, виконуючи завдання в роздаткових матеріалах про кажанів. Вони проходили лабіринти, вирішували кросворди та розмальовували картинки рукокрилих.

Захід відбувся за участі дітей ромської національної меншини в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник  Олександр Бокотей) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) за підтримки VGP Foundation.

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».