ПЕРВОЦВІТИ – ПРОВІСНИКИ ВЕСНИ

Дорогі брати і сестри в Христі!

Краса природи – це одне з джерел, що живить доброту, щиросердність і любов. Вона велична розмаїттям живих організмів, ландшафтів, корисних копалин та інших благ. Вона подарована нам Творцем, і тому людина, яка дійсно вважає себе християнином, повинна її берегти. Але чи дотримуємось ми цього?

Настала весна! Пора року, на яку ми з нетерпінням чекаємо. Але найбільше тішить людське око різноманіття перших весняних квітів – пролісків. Це ніжні, витончені, немов ожилі сніжинки, квіти, що є символом пробудження природи, величності творчого задуму Бога Творця, відродження життя, врешті-решт, сподівань на краще майбутнє.

Дивлячись на цю красу, перше, що хочеться зробити частині наших співгромадян – підійти і…. зірвати. Але коли ми протягуємо руку, аби зірвати це прекрасне творіння, то навіть не підозрюємо, на яку небезпеку наражаємо природу, збираючи НЕмаленькі букети, щоб поставити їх вдома у вазу або продати (очевидно в силу економічної скрути).

Закликаємо так не робити! Адже кількість населення на Землі з року в рік зростає, а території первісної природи скорочуються. Разом з ними стає все менше місць, де збереглися й ростуть первоцвіти.

Усі види первоцвітів занесено до Червоної книги України. Це означає, що їх у жодному разі не можна зривати чи купувати (цим лише підтримаємо нещадних продавців-порушників).

Хто дав нам право знищувати те, що створено нашим Творцем − Господом Богом? Первоцвіти – це не ті рослини, які даровані людині для задоволення життєво необхідних потреб, вони не слугують їжею, одягом чи будівельним матеріалом. Тому й ставлення до них повинно бути особливим, відмінним від того, як ми беремо в природи хлібні злаки, садові фрукти, деревину…

Дорогі брати і сестри у Христі! Призадумаймось і даймо можливість природі жити за своїми законами, не перешкоджаймо її правилам життя! Любімо самі й учімо своїх дітей поважати Боже Творіння − природу.

Купуючи червонокнижні види первоцвітів, ми купуємо браконьєрський товар. Тож чи потрібні нашим близьким такі подарунки? Букетик первоцвітів принесе лише ілюзію радості, а потім – розчарування і смуток, коли квіти почнуть швидко в’янути. Тому нам, як свідомим християнам, дуже важливо розірвати це коло нищення живого.

Просимо дослухатися до порад, а ще краще – до “голосу” розуму і совісті та активно підтримати зусилля по збереженню живої природи задля майбутнього наших дітей і всіх наступних поколінь!

 

владика НІЛ
Апостольський адміністратор Мукачівської грекокатолицької єпархії,
Голова комісії в справах екології

 

                                                                                                                                                                               владика Антал МАЙНЕК                                                                       Ординарій Мукачівської римо-католицької дієцезії, Голова комісії з екології та мігрантів Римськокатолицької Конференції єпископів України

                          

                                                                                                                                                                                               владика ФЕОДОР                                                                                                                      митрополит Мукачівсько-Ужгородської єпархії Української Православної Церкви

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: