ДОПОМОЖИ ВРЯТУВАТИ УНІКАЛЬНІ ДУБИ: Потребуємо благодійників для особливої акції зі спасіння вікових дубів

Шановні партнери, колеги, друзі!

Зазвичай проводяться збори пожертв на підтримку хворих, нужденних, захисту держави та гідності людини і тварин. Наше прохання стосується захисту рослин –  унікального дубового біотопу навколо дерев’яної готичної церкви св. Михаїла XVII ст. в с. Крайниково Хустського району.

І хоча це дерево називається  “Дуб звичайний” – це ботанічна пам’ятка природи місцевого значення, вік їх понад 500 років, а ростуть вони біля пам’ятки архітектури національного значення (охоронний номер 217/1)) готичної дерев’яної церкви святого архангела Михаїла, якій понад 350 років (і якій також чесно кажучи потрібно допомогу (протікає і вимагає реставраційних робіт).

Уявіть як наші предки обирали місце для церкви, яка нині заслуговує на визнання спадщиною ЮНЕСКО. Тож така спадщина потребує і спільного збереження!

Фото 2. Дуб ще стоїть (фото під час проведеного нами для молоді 10 листопада 2020 – інформаційного дня)

10 листопада 2020 під час проведення нами інформаційного дня для молоді арборист Роберт Альбрехт розповів про проблему збереження вікових дубів https://www.iers.org.ua/info-day-churches/. Діти зауважили, що ці дуби можуть стати прикладом піклування і про природне, і про культурне надбання, адже піклування потребує цілий біотоп.

Завдяки допомозі Роберта і благодійників вдалося почати процес лікування одного з дубів. Для цього були застосовані спеціальні засоби, включаючи обрізку сухих гілок, які ще й загрозливо нависали над храмом, “обіцяючи” з дня на день впасти і поруйнувати й так уже крихку будівлю. Нам вдалось привернути увагу Закарпатської ОДА до проблеми. Розпочався пошук партнерів і спонсорів для спасіння інших дубів. Але 7 січня 2021 року, в зв’язку з великою кількістю опадів один із вікових дубів, який простояв 6 чи 7 століть і бачив усяке в своєму житті, не витримав людської байдужості і упав….. в чому є і наша вина https://www.iers.org.ua/biotop-kraynykovo/

Фото 3. Дуб який упав в ніч на 7-січня 2021

Для відвертання загрози та збереження інших 3 унікальних дубів необхідно невідкладно провести дослідження їх стану, визначити перелік досить специфічних, дороговартісних робіт, вартість матеріалів та спорядження і скласти відповідний кошторис та план дій.

Для цього, 13-15 травня 2021 р. до Крайникова на волонтерських засадах приїде команда з 15 арбористів з різних міст України (Харків, Київ, Львів), щоб очистити дуби від лишньої ваги, попередньо укріпити їх, провести всі необхідні обстеження та скласти подальший план дій. З Угорщини (з міст Сегед і Дебрецен) також приїдуть угорські арбористи з спеціальним томографом, щоб обстежити стан стовбурів дерев, поставити діагноз і призначити лікування.

Але нам потрібен і ВАШ вклад. Оскільки арбористів-волонтерів необхідно розмістити і нагодувати, знайти кошти на оплату транспорту. Наступним етапом буде вже безпосереднє укріплення гілок відповідними тросами і системами «Кобра», які дорого коштують як і здійснення складних висотних робіт.

https://www.youtube.com/watch?v=vCqVi5J1Y8M&t=1s

Релігійна громада св. арх. Михаїла в селі Крайниково складається всього з кількох людей і сама опікується дубами і церквою, не маючи ніяких можливостей для оплати робіт по збереженню цієї неймовірної локації. Ці героїчні люди спасають унікальний біотоп разом з церквою самотужки до цього часу.

Просимо підтримати нас. Навіть невеличка донація, вартістю порції кави, разом з іншими пожертвами небайдужих людей створить бюджет, який ми зможемо витратити на інгредієнти та спорядження з догляду за цими деревами. Обов’язково прозвітуємо перед кожним за всі витрати!

Збір коштів проводимо за наступними реквізитами:

Рахунок в Приватбанку 5168742236051375, вказати “на порятунок дубів с.Крайниково”

Ольга Сабовчик

Якщо хтось має змогу допомогти організаційно (і транспорт, і розміщення та харчування волонтерів-арбористів теж дуже важливо, будь ласка, зв’яжіться з нами по телефону або е-mail).

Хочемо запевнити Всіх, що зерна посіяні нами по відповідальному ставленню до Творіння Божого – унікального дубового біотопу в с.Крайниково і його збереження у первозданному вигляді сьогодні проростуть добрими справами в майбутньому і дають нам надію на можливість змінити все наше життя та навколишню дійсність.

 

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

1 думки про “ДОПОМОЖИ ВРЯТУВАТИ УНІКАЛЬНІ ДУБИ: Потребуємо благодійників для особливої акції зі спасіння вікових дубів”

  1. Titus Brookins

    Hi, I do believe this is an excellent site. I stumbledupon it 😉
    I may come back yet again since i have saved as a favorite it.
    Money and freedom is the best way to change, may
    you be rich and continue to help other people.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: