Воркшоп по виготовленню бет-боксів для кажанів!

8 лютого 2021 року в ужгородській спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 відбувся воркшоп по виготовленню бет-боксів для кажанів у рамках реалізації проекту  «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія), (менеджер Іван Тимофеєв).

Захід відбувся для учнів 8-х класів.

Дбайливе ставлення людини до природи складається не тільки з уміння використовувати її плоди. Дуже важливим є те, щоб усвідомлення значимості природи стало внутрішнім надбанням особистості. Тому потрібно формувати екологічну свідомість молоді, що проходить найбільш ефективно, якщо педагогічний процес екологічного виховання враховує психологічні особливості учнів та процеси формування екологічної свідомості.

Естетична краса природи сприяє формуванню моральних почуттів обов’язку і відповідальності за її збереження, спонукає до природоохоронної діяльності.

Ми повинні дбати про кожне живе створіння на цій землі, а особливо про тих, які найбільш потребують нашого захисту.

До прикладу – кажани. Це досить вразливі тварини до людської діяльності. Вони часто залітають через невеликі отвори у домівки людей, і багато хто не знає, як саме поводитись з кажанами, через що бувають летальні випадки для цих створінь. А ще такою проблемою є міфи про кажанів, які підсилюють страх людей.

Окрім негативних міфів, останнім часом, не з найкращого боку кажанів, які живуть в нашихи краях, виставляє інформація про те, що їх далекі тропічні родичі є носіями коронавірусів (кажани наших країв не переносять віруси цієї групи).

Щоб розвінчати ці міфи і донести всім про користь кажанів для людини і важливу роль в природі, команда ІЕРС спеціально проводить інформаційні заходи аби детально інформувати всіх людей про рукокрилих, а найперше молодь – як підростаюче покоління.

Даний захід вступним словом розпочала вчителька біології Марта Михайлець, яка під час промови задала декілька питань учням щодо кажанів щоб дізнатись, що саме учні знають про цих створінь

За допомогою інфографіки та відеоматеріалів учням було представлено види кажанів, які проживають у регіоні та той позитивний вплив, який вони здійснюють на локальні екосистеми, а також продемнсторвано заходи, які можна використовувати з метою їх захисту.

Після перегляду відео, учасники охоче задавали різні питання, які їх сильно цікавили. В загальному велась активна дискусія щодо рукокрилихи, було почуто багато питань та відповідей.

Після підведення підсумків розмови, для молоді був проведений майстер клас з виготовленням ящиків для кажанів.

Техніку зі створенням ящиків для рукокрилих продемонстрував Михайло Біланич (ІЕРС), під час якого учасники мали змогу попрактикуватись над виготовленням ящиків.

На виготовленому ящику символічно намалювали кажана.

Аби не забувати про чистоту навколишнього середовища і менше засмічувати довкілля звичними для нас неекологічними речами, Марта Михайлець наголосила про перевагу екоторб на поліетиленовими пакетами.

Також вона відмітила про те, що вони не тільки екологічні і практичні у застосуванні, а й також і про те, що вони можуть слугувати матеріалом для прояву творчості у малюванні, продемонструвавши своїм власним прикладом.

Кожен охочий мав змогу розмалювати екоторбу на тематику даного заходу.

Після заходу всі учасники отримали подарунки на згадку про сьогоднішній захід.

Воркшоп відбувся за участі представників українських НУО, екоактивістів, представників релігійних спільнот та з дотриманням усіх вимог соціальної дистанції з наявністю масок та дезинфікуючого засобу.

Метою даного заходу є просвітництво підростаючого покоління до відповідального ставлення до Божого Творіння – Природи!

 

Інформаційна пресс-служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: