Проведено очищення вежі та горища реформатського храму в с. Холмці Ужгородського району

Згідно з програмою проєкту ”Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор проєкту Олександр Бокотей) команда Інституту еколого-релігійних студій має провести чисту 10 горищ храмів, у яких влітку проживають колонії кажанів. До сьогодні вже було зроблено три чистки храмів: Хрестовоздвиженського Греко-Католицького собору в Ужгороді, греко-католицького храму парафії св. Михаїла в с. Глибоке та греко-католицького храму в мікрорайоні Ужгорода “Дравці”.

Сьогодні, 23-го січня працівниками ІЕРС (Антоніною Зейкан, Мартою Михайлець та Біланичем Михайлом) було очищено ще один храм, а саме реформатську церкву в с. Холмці Ужгородського району.

Ще у вересні 2020 року команда дослідників виявили тут колонію кажанів та встановили бет-бокс. Тепер же співробітники ІЕРС, очистивши горище та підлогу башти храму, встановили під бет-боксом спеціальний дерев’яний піддон.

Робота проводилась з дотриманням всіх карантинних та санітарних вимог. Використано захисні костюми, маски-респіратори, захисні окуляри та антисептики. Також слід зауважити, що в таких старих храмах (а цьому храму вже майже 200 років, а якщо врахувати, що він був збудований, за переказами парафіян зі старого храму, який існував в іншому місці) слід бути дуже обережними, бо дошки підлоги дуже хиткі і можуть не витримати натиску. Також де-не-де є отвори в підлозі горища.

Щиро вдячні за сприяння пастору реформатської громади – пану Іштвану.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: