НА ЗАХИСТІ НАШОЇ БОРЖАВИ!

 Проблема забудови вітроелектростанціями Боржавських полонин вже тривалий час тримає в напрузі як населення так і кола науковців, релігійних лідерів, експертів НУО, широкі кола природоохоронної громадськості та всіх людей доброї волі як УкраїнськихКарпат, так і Центрально-Східної Європи……

Сумнівний проект, сама реалізація якого привела-б до катастрофічних змін для природи і соціуму зразу викликав багато запитань і протестів як від простих людей так і експертного середовища.

Недосконалість, а десь можливо і корумпованість правової системи, слабкість громадянського суспільства дали можливість так званим «інвесторам» пройти всі щаблі дозвільної системи і майже почати реалізацію задуманого….

Для спротиву «інвесторів» долучилися чи не всі можливі сили: населення, експерти від науки і НПО, журналісти, Церква. Комісії з питань екології Мукачівської греко-католицької Єпархії (МГКЄ) та Римо-католицької церкви в Україні безапеляційно виступили проти забудови ВЕС Боржавських полонин. Релігійні організації МГКЄ і РКЦ навколо Боржави разом з експертами природоохоронних НУО систематично проводять роз’яснювальну роботу з своїми членами стосовно шкідливих наслідків від можливої забудови ВЕС унікальних екосистем….

Активний захисник Боржавських полонин, сьогодні вже покійний, Владика Мілан Шашік неодноразово висловлювався проти забудови ВЕС цього унікального гірського хребта….

По допомогу в протистоянні з впливовими «інвесторами» забудовниками ВЕС захисникам Боржави прийшлося звертатися до Постійного комітету Бернської конвенції, оскільки в межах України вирішення даної проблеми не зрушилося  з мертвої точки…. По непідтвердженим даним саме Владислав Каськів причетний до будівництва нового гірськолижного курорту «Боржава» у Карпатах, який Офіс Президента планує спорудити «під Олімпіаду Зеленського»  https://www.radiosvoboda.org/a/news-schemes-kaskiv-borzhava/31074830.html 2/5. Це проєкт, який Офіс президента Володимира Зеленського має намір реалізувати як розбудову інфраструктурного потенціалу для проведення в Україні зимових Олімпійських ігор.

І єдиним виходом видається надання ступеню заповідності унікальній гірській системі Боржавського хребта, оскільки «інвестори» ласі до освоєння унікальної природи Карпат не переведуться….

В днях 13-14 го лютого, керівник ГО «Інститут еколого-релігійних студій» Олександр Бокотей разом з деканом Верховинського деканату МГКЄ о. Олександром Пантликом в майже тридцятиградусний мороз провели інформаційні дні по захисту Боржави від забудови ВЕС і від забудови Мегакурортом «Боржава». Організатори акції по захисту Боржави в черговий раз провели інформаційну кампанію з туристами і лижниками, яких було чимало, оскільки погода сприяла.

Всі учасники інформаційної кампанії одностайно підтримали ідею розвитку сталого туризму і виступили проти будівництва ВЕС і облаштування Мегакурорту «Боржава».

Захід проведений в рамках реалізації проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія), (менеджер Іван Тимофеєв).

Від імені організаторів хочемо ще раз висловити подяку Союзу охорони природи Німеччини за підтримку в напрямку природоохоронної адвокації наших Карпат.

 

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій (IERS)

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: