Інформаційний захід по відповідальному управлінню відходами для учнів Великоберезнянської середньої школи

 Провели фантастичний інформаційний захід по відповідальному управлінню відходами для учнівВеликоберезнянської середньої школи (смт. Великий БерезнийЗакарпатська обл.).

Метою проведення заходу було екопросвітництво дітей і молоді в сфері відповідального ставлення до відходів та збереження чистоти природного довкілля, а також формування відповідальності за створений Богом світ – природу з молодих років. Для школярів були проведені майстер-класи по шляхах зменшення побутових відходів, а також методиках по наданню відходам «другого життя», який провела Джахман Руслана, старший науковий співробітник Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького. Надзвичайно важливо для сталого виховання свідомості учнівського колективу було облаштування навчальних стендів які унаочнюють значення теоретичного та практичного сортування сміття, на що у своїй частині заходу наголосив керівник ГО «Паралельний світ» Андрій Доніченко.

Під час тренінгу особливо наголошувалось на збереженні в чистоті водойм краю, зокрема річок. Кожна річка слугує своєрідною артерією постачання води та їжі і є своєрідним намистом, бусинками в якому слугують економічні, культурні, етнічні, політичні та екологічні зв’язки одного чи кількох народів… Закарпаття, маючи чи не найкращу забезпеченість водними ресурсами в Україні і Східній Європі загалом, кожного року все більше потерпає від нестачі води. Особливо проблемним є питання якості води, яка з року в рік погіршується, внаслідок антропогенного фактору… Вода стає непридатною для вживання навіть після стандартної очистки, а її рекреаційна здатність знижується. Тому надзвичайно важливо доносити до молодого покоління значення річок і водойм взагалі, вчити їх берегти річку та інші водойми і розуміти їх важливі функції для нашого існування.

Важливим аспектом було обговорення питання транскордонного виміру забруднення водних ресурсів і важливість проведення ековиховної кампанії власне для молоді верхньої частини Верхнього Потисся. Оскільки саме населення української частини Верхнього Потисся відправляє основну масу сміття жителям Центральної і Нижньої Тиси… І звичайно, що така ситуація не може продовжуватися довго і усі ми разом мусимо приймати відповідальні рішення для вирішення цієї проблеми.

Захід проводився в рамках Міжнародного проекту: «Екологічна освіта та підвищення рівня екологічної свідомості в регіоні Вайоц-Дзор Вірменії та Закарпатській області України», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (Ужгород) з Syunik development NGO (Вайоц-Дзор) під кураторством Протестантського Інституту міждисциплінарних досліджень Гедельберзького університету (FEST) і підтримки Екологічної агенції Дессау (Dessau). Тренінг охопив близько 40 учнів.

Висловлюємо щиру подяку дирекції Великоберезнянської ЗОШ та Управлінню освіти Березнянської РДА (методист к.б.н. Кваковська Інна Михайлівна).

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу изображение_viber_2020-03-06_19-03-46-2-1024x768.jpg

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: