9 травня 1992 року – Прийняття Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату (Нью-Йорк, США)

Клімат Землі постійно змінювався впродовж усієї її історії, у тому числі суттєво змінювалась і середня глобальна температура. Однак, наразі потепління відбувається значно швидшими темпами, ніж будь-коли раніше. Уже очевидно, що саме людський внесок у зростання температур упродовж останнього століття став визначальним. Людство викидало в атмосферу парникові гази, тобто гази, здатні поглинати теплове випромінювання – побічний продукт розвитку модерної економіки.

Зима без снігу, посухи, аномальні стихійні явища та нові захворювання – лише деякі з наслідків зміни клімату, яких слід очікувати в Україні.

Саме для стабілізація концентрацій парникових газів в атмосфері на такому рівні, що не допускав би небезпечного антропогенного впливу на клімат планети була прийнята Рамкова конвенція ООН зі зміни клімату.

Основою дії Рамкової конвенції ООН про зміну клімату є принцип загальної, але диференційованої відповідальності сторін за кліматичні зміни, що відбуваються. Країни, що підписали Конвенцію поділяють на три категорії:
– країни з перехідною економікою, у тому числі Україна, що прийняли на себе особливі зобов’язання щодо обмеження викидів;
– країни, що прийняли на себе особливі зобов’язання фінансового характеру для допомоги країнам, що розвиваються, та країнам з перехідною економікою, у тому числі шляхом надання екологічно чистих технологій;
– країни, що розвиваються, яким надається науково-технічна й фінансова допомога в дотриманні зобов’язань щодо скорочення викидів парникових газів.

Країни-учасниці Рамкової Конвенції щороку зустрічаються на кліматичній конференції ООН. Найвідоміша з них відбулася в 1997 році в японському місті Кіото, на якій був прийнятий Кіотський протокол. У ньому зафіксовано скорочення викидів парникових газів до певного рівня усіма промислово розвинутими країнами.

На изображении может находиться: один или несколько человек, небо, на улице, вода и природа

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: