Весняне спостереження за природними явищами на «Кірпічці»

Другий весняний місяць насичений різними екологічними датами. Саме в квітні відзначають Міжнародний день птахів, День довкілля в Україні та Всесвітній День Землі. 27 квітня учні 5 Б класу ЗОШ №15 разом зі своїм класним керівником Ларисою Мамчур-Гецянин та експертами Інституту еколого-релігійних студій на озері «Кірпічка» говорили про важливість таких днів для популяризації екологічних знань серед школярів та спостерігали за природними явищами.

 

Озеро штучного походження. Воно утворилося на місці кар’єру, з якого добували глину для цегельного заводу. Згодом стало осередком дикої природи у великому місті. Науковці розповідали учням про флору й фауну озера та його значення для природи містян. По берегах озера  ростуть зарості очерету та рогозу. Діти щиро здивувалися, коли почули що звичний для всіх комиш – це не справжній комиш, а рогіз широколистий. У водоймі живуть різні види риб, земноводні та плазуни.

Озеро облюбували водоплавні птахи, зокрема лебеді-шипуни, які гніздяться тут, лиски, крижні та водяні курочки.

 

Учні спостерігали за лебедями, близько до води не підходили, щоб не турбувати самку, яка вже сидить на гнізді. Велике здивування викликали справжні бої за  лисои. Ці птахи не звертали уваги на спостерігачів і вели справжній поєдинок між собою. Крижні плавали спокійно.

 

Після розповіді експертів, дітки поділилися на 3 команди і отримали практичне завдання: скласти список птахів Закарпаття. За 10 хвилин кожна команда представила свої результати. В основному учні могли назвати близько 30 видів пернатих, яких вони можуть впізнати в природі.

 

На завершення зустрічі всі учні отримали солодощі, наукові співробітники нагадали їм про правила поведінки у природному середовищі, особливо про дотримання тиші до 15 червня.

 

Захід відбувся із дотриманням санітарних норм та правил протиепідемічних заходів і проходив в рамках реалізації проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який здійснюється Інститутом еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей) в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за підтримки VGP Foundation (Бельгія), (менеджер Іван Тимофеєв).

 

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: