23 жовтня – Міжнародний день ірбіса – снігового барса

Міжнародний день ірбіса – снігового барса, відзначається в усьому світі щорічно 23 жовтня. Це свято засноване на Всесвітньому форумі зі збереження снігового барса в 2013 році.

Ірбіс, сніговий барс, сніговий леопард – так багато імен, але так мало самих тварин залишилося в дикій природі. Великий за розміром, швидкий і обережний сніговий барс належить до родини котячих і мешкає високо в горах центральної і південної Азії та південного Сибіру. Але незважаючи на великий ареал проживання, побачити його в природному середовищі практично неможливо. Сніговий барс внесений до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи і має статус тварини, що знаходиться під загрозою вимирання.

Сьогодні у всьому світі залишилося лише близько 4000 – 6500 сніжних барсів: браконьєрство, мисливство та зміна клімату є основними загрозами для збереження і примноження даного виду. Тому головною метою Міжнародного дня снігового барса є привернення уваги громадськості до важливості збереження унікальних видів тварин нашої планети.

Джерело: http://zoo.kharkov.ua/uk/news/23-zhovtnya-mizhnarodnyy-den-irbisa-snigovogo-barsa

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: