Якщо є магія на цій планеті, вона міститься у воді.

                                                                                                          Лорен Эйсели

          Про воду, як найважливішу рідину на нашій планеті, спілкувалися  педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центу учнівської молоді 30 березня  на екологічному заході з малими дітками, які вимушено переселилися до нашого краю зі східних областей країни (м. Ізюм Харківської області, м. Харків та Чернігівської області) на базі ЗОШ І – ІІІ ступенів № 19. Метою заходу було поглибити знання про воду, її властивості, з’ясувати цілюще значення для існування організмів в природі.

Саме вода є джерелом життя. Вона разом із сонцем дає початок всьому на землі, тому люди з особливою шаною ставляться до неї. Раніше вважали, що велику чудодійну силу має непочата вода з криниці. Її дівчата використовували для чарів і різного роду святкових обрядів. У ній купали немовлят. Нею користувалися, щоб зняти зурочення або вилікувати хворобу. Особливо цілющою вважали воду, освячену на Водохреща. Нею кропили всі кути в хаті й усе господарство, щоб ніяке зло не підступило.

Під час екозаходу, присвяченого Всесвітньому дню водних ресурсів, діти прослухали інформацію про воду та її властивості, весело розгадували загадки про воду, вправно складали з окремих слів прислів’я, грали з натхненням в інтерактивні ігри „Так чи ні” та „Розчиняє чи ні”, прослухали казочку про кругообіг води в природі „Як краплинка подорожує”.

На завершення про чудово проведений захід діти отримали розмальовки, які мали змогу залишити собі на пам’ять.

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) по проєкту «Відповідальність за Творіння та жінки Карпат», що реалізується IRCEF у співпраці з природоохоронними підрозділами Церков за партнерської підтримки Архідієцезії Бамберга, дієцезії Вюрцбурга та Реновабіс (Організація допомоги Східній Європі від Католицької Церкви в Німеччині).

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ.

Ольга Величканич, завідувачка відділом біології та дослідно-експериментальної роботи.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: