Ватикан оголосив Рік екології

Ватикан оголосив Рік екології, який буде приурочений до 5-річчя виходу енцикліки Папи Франциска «Laudato si», присвяченій «охороні спільного дому» – навколишнього середовища.

Як повідомили у ватиканській дікастерії з цілісного розвитку людини, Рік екології офіційно розпочнеться 24 травня. В його програму включено цілу низку заходів і інших ініціатив, спрямованих на просування екологічної свідомості.

«Ми сподіваємося, що ювілейний рік і наступне десятиліття стануть часом благодаті Божої, справжнім досвідом кайроса (дії Бога в часі, що закликає до дії людини), «ювілейним» періодом для Землі, людства і всього творіння Божого», – заявили в дікастерії.

Тиждень «Laudato si», який проходив з 16 по 24 травня, включав низку семінарів і зустрічей, які – в зв’язку з пандемією коронавірусу – проходили в більш скромному форматі, ніж передбачалося спочатку. Проте організатори переконані, що екологічна енцикліка Аргентинського Папи може і повинна стати «моральним і духовним компасом», який дасть вірний орієнтир на шляху до більш гуманного, мирного і сталого світу.

24 травня, в день 5-річчя публікації енцикліки, опівдні за місцевим часом, у всьому світі прочитали спеціальну молитву за Землю і людство.

У червні Ватикан представить підготовлений кількома дікастеріями текст, в якому містяться конкретні вказівки щодо застосування принципів «Laudato si» у різних ділянках церковного життя.

З 1 по 4 жовтня заплановано «Час творіння» – період, у ході якого християни всього світу покликані піднести хвалу Богу і Його творінню.

Також запроваджено нову щорічну премію «Laudato si», знято документальний фільм по енцикліці, оголошений конкурс «Читати Біблію», який пройде в соціальних мережах.

В 2021 році дікастерія дасть старт семирічній програмі, у рамках якої сім’ї, єпархії, школи і університети присвятять себе роботі над інтегральної екологією у світі енцикліки «Laudato si».

У січні 2021 року в рамках всесвітнього економічного форуму в Давосі Ватикан проведе круглий стіл з екології.

Нарешті, в програмі Року екології – зустріч релігійних лідерів присвячених екології. Вона запланована на весну наступного року.

Рік завершиться науковою конференцією, музичним концертом і врученням перших премій «Laudato si ‘», лауреатами яких стануть люди, які зробили значний внесок у захист «спільного дому».

Папа Римський Франциск вважає, що спалах коронавірусу є одним з “відгуків природи” на зміни клімату в світі і тих, хто на ці зміни не реагує.

Про це раніше він сказав в інтерв’ю CNN.

«Ми не відреагували на часткові катастрофи. Хто зараз говорить про пожежі в Австралії або пам’ятає, що 18 місяців тому човен міг перетнути Північний полюс, тому що всі льодовики розтанули? Хто зараз говорить про повені? Я не знаю, чи є вони помстою природи, але вони, безумовно, є реакцією природи», – заявив Папа Римський.

Джерело: https://ecoburougcc.org.ua/index.php/ekolohichni-novyny/5240-vatykan-oholosyv-rik-ekolohii

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: