Семінар по відповідальному управлінню відходами для ромських учнів школи с. Іванівка (Ужгородський р-н)

З метою залучення молодшого покоління до вивчення й збереження природи рідного краю, відповідального управління відходами співробітники Інституту еколого-регілійних студій провели двохденний семінар по відповідальному управлінню відходами для учнів школи  с.Іванівка, Ужгородського району Закарпатської області.
Всі жителі цього села є ромами і тільки дітей нараховується більше 450.

Перший день 19 березня відбувся теоретичний захід на якому молоді роми, більшість з яких важко читають і пишуть отримали інформацію про життя відходів. Для Інституту еколого-релігійних студій надзвичайно важливо проводити екопросвітництво дітей і молоді в сфері відповідального ставлення до відходів та збереження чистоти природного довкілля, а також формування відповідальності за створений Богом світ – природу з молодих років.

Семінар проводився в рамках Міжнародного твіннінг-проєкту: «Екологічна освіта та підвищення рівня екологічної свідомості в регіоні Вайоц-Дзор Вірменії та Закарпатській області України», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (Ужгород) з Syunik development NGO (Вайоц-Дзор) під кураторством Протестантського Інституту міждисциплінарних досліджень Гедельберзького університету (FEST) і підтримки Екологічної агенції Дессау (Dessau).

Захід проводили керівник ІЕРС – Бокотей Олександр,  координатор напрямів ІЕРС Біланич Михайло, експерти ІЕРС  – Михайлець Марта і Антоніна Зейкан.

Вони в активній формі провели інтелектуальний штурм з метою активізації знань дітей по темі  відповідального поводження з відходами. Проілюстрували можливості сортування сміття та  етапи цього процесу, зауважили на необхідності дотримання чистоти довкілля. Наголосили, що проблеми, які існують сьогодні , створені людиною й вирішувати їх потрібно теж спільними зусиллями. Певний внесок у збереження гармонії та чистоти довкілля, а також повторного використання природних ресурсів може кожен в змозі зробити власноруч вже сьогодні. Учні мали змогу проглянути відео, яке чітко висвітлило необхідність сотрування та повторної переробки відходів.

20 березня продовжилась друга, практична частина інформаційного семінару по очищенню цього населеного пункту від відходів. В акції по збору сміття в селі прийняли участь більше 60 учнів. Для дітей було надзвичайно цікаво зясувати природу ТПВ і ланцюжок споживання-відходи а також транскордонний вимір забруднення відходами.

Діти надзвичайно активно прийняли участь в прибиранні побутового сміття в поселенні та в навколишніх хащах.

На завершення акції надзвичайно колоритно відбувся збір відходів за допомогою гужового транспорту…

Бережливе ставлення і дітей, і дорослих до всього живого, що нас оточує – основа екологічного виховання.

В рамках проведеного заходу діти отримали значки, екоручки, екоторби і солодкі подарунки.

Висловлюємо щиру подяку за допомогу і сприяння керівнику ромського такбору – Леоніду Блажевичу, а також отцю Андрію, священнику Греко-Католицької парафії ім. блаженного Миколая Чарнецького, який опікується дітьми з ромського табору і сприяє поглибленню екологічної свідомості маленьких ромів.

 

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

1 думки про “Семінар по відповідальному управлінню відходами для ромських учнів школи с. Іванівка (Ужгородський р-н)”

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: