П’ятий етап експедиції по дослідженню біорізноманіття рукокрилих – кажанів в сакральних спорудах Закарпаття

З 10 по 12 вересня 2020 працівниками Інституту еколого-релігійних студій разом з партнерами Андрієм-Тарасом Баштою та Леонідом Покритюком здійснювалось обстеження храмів Ужгородського, Перечинського та Мукачівського районів на наявність чи відсутність кажанів.

В ході досліджень у переважній більшості храмів було виявлено декілька колоній кажанів, в основному це вид Вухань звичайний (Plecotus auritus).

Також під час обстеження горищ храмових споруд було встановлено спеціальні ящики (домівки) для кажанів.

Фото: Встановлення типового “Будиночока” для кажанів під час експедиції

Робиться це відповідно до програми проекту з метою адаптації та збереження колоній рукокрилих. Метою цих заходів є визначення кількісного та видового складу кажанів.

Останнім часом популяція рукокрилих все дедалі зменшується, і зараз деякі види кажанів є на межі зникнення. Причиною цьому є те, що вони є дуже вразливими до людської діяльності. Багато людей через свою необізнаність по відношенню до кажанів завдають їм великої шкоди. Також, ще однією з причин являється страх людей до кажанів через безглузді міфи, які витворені ще з давніх-давен.

Ми ж нагадуємо, що кажани важливі для природної екосистеми, а також корисні для сільськогосподарського виробництва, адже вночі вони поїдають велику кількість комах-паразитів, які завдають шкоди сільськогосподарським культурам. Кажани аж ніяк не несуть загрози для людей, тому боятися їх не слід, як і не потрібно, власне, чіпати їх без потреби.

Тому мета нашого проєкту полягає у просвітництві людей щодо відповідального ставлення до Божого Створіння – Природи!

Дослідження проводилось в рамках проекту – «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» (керівник – Олександр Бокотей).

Православний храм у с. Сімер

Кажан – вухань

Римо-католицький храм у м. Перечин

Греко-католицький храм Покрови Богородиці у с. Сімер, Перечинський район

Греко-католицький храм в с. Дубриничі, Перечинський район. Дослідники разом з о. Олегом

Біля греко-католицького храму у с. Вовокве, Ужгородський район

Греко-Католицький храм Різдва Івана Хрестителя в с. Ракошино

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: